MUHTAR T.B.M.M. HEYETLE GITTI

2010-02-05 13:50:00

MUHTAR HEYETLE T.B.M.M YE GITTI

ULUKALE MUHTARI T.B.M.M YE BİR HEYETLE ZİYARETDE BULUNDU

                 Ulukale Köyünden 02.02.2010 tarihinde  Muhtar Bayram AYDIN başkanlığında bir heyet T.B.M. M.ni ziyaret etti.

                Heyet’ i temsilen Fahri ANLIAÇIK ve Necmettin DUMAN isimli hemşerilerimiz Muhtar B.AYDIN ile birlikte Elazığ Milletvekili Sayın Hamza YANILMAZ beyi makamında ziyaret edip, bulunduğu katkılarına, ilgi ve alakaya teşekkür etmişlerdir. Daha sonra Sayın YANILMAZ’la birlikte İstanbul Milletvekili ve Çemişgezekli büyüğümüz, medai iftiharımız Sayın Mustafa ATAŞ beyefendinin meclis odasına geçmişlerdir.

                Gerçekleştirilen ziyaret de heyetimiz Ulukale Köyü ‘nün sıkıntıları ve taleplerini bildirip, mevcut durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunmuşlardır. Ulukale TOKİ konutlarının yapımını başlatan değerli büyüğümüz Mustafa ATAŞ ‘a 20 adet ek konut taleplerini ve Kümbet tadilatı için de gerekli yardımı iletmişlerdir.

                Sayın ATAŞ Çemişgezek’in Dutuyla meşhur Ulukale Köyü Heyetinin ziyaretinden memnun kaldığını, Memleketine hizmet için var olduğunu şuan elinden gelen tüm imkânları seferber ettiğini ifade edip, heyetimize;

-          Ulukale Festival Alanı yapım aşaması ne düzeyde olduğunu,

-          Şeker Çeşmesi Güzergâh Yolunun Yapımına Başlanıp Başlanmadığını,

-          99 adet Konut inşasının mevcut durumu,

-          Mevcut hava koşullarının elverişli olup olmadığı

Sorularını yöneltip, mevcut işleyişin takipçisi olduğunu ifade etmişlerdir. Bilindiği üzere Sayın ATAŞ daha öncede duyarlılık gösterip,  köyümüzün birçok sıkıntısını aşmasına önderlik etmişlerdi.

                Sayın Büyüğümüze, gösterdiği ilgi ve alakaya Ulukale adına şükranlarımızı bildirip, çok çok teşekkür ediyoruz.

Hemen ifade edelim ki Muhtarımızın başkanlığındaki heyetimizi ziyaret dönüşü Ulukaleli büyük bir coşkuyla karşılayıp gerçekleştirilen ziyaret için halk olarak teşekkür edip daha sonra ziyaret içeriği hakkında bilgi edinmişlerdir.

     .   MUSTAF ATAŞ  2009 HAZİRAN ŞEKERÇEŞMESİNDE      

   HABER : E.YILDIZ

0
0
0
Yorum Yaz